Novinky a publikácie
05. 10. 2023
Firemné novinky

Agentúra Moody's zlepšila rating spoločnosti Coface

Agentúra Moody's zlepšila rating spoločnosti Coface

Nadnárodná spoločnosť Coface, globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika, sa môže pochváliť ratingom A1. Agentúra Moody's zvýšila spoločnosti rating finančnej sily (Insurance Financial Strength Rating - IFSR) z A2 na A1 s výhľadom na stabilný.

Tento rating odráža rastúcu diverzifikáciu skupiny a posilnené monitorovanie a lepšie riadenie expozícií voči úverovému riziku. Agentúra Moody's tak očakáva, že výsledkom bude nižšia volatilita zisku a poisťovňa bude lepšie pripravená prekonať prípadný ekonomický pokles. Zvýšenie ratingu odráža aj dobrú úroveň kapitalizácie, ktorú si skupina udržiava od roku 2020, a zlepšenie kvality aktív," konštatuje sa v rozhodnutí.

Ziskovosť skupiny Coface bola v ostatných piatich rokoch veľmi vysoká, pričom v rokoch 2018 až 2022 dosiahla priemerný kombinovaný ukazovateľ 71 %.

Moody's sa tiež domnieva, že od roku 2016 skupina zlepšila svoje procesy monitorovania rizík a aktívnejšie upravuje svoje rizikové portfólio. Aj keď volatilita výnosov zostane charakteristickou črtou odvetvia úverového poistenia, Moody's očakáva, že volatilita zostane mierna.

Zvýšenie ratingu od agentúry Moody's na úroveň A1 nás veľmi teší. Je to ocenenie práce tímov spoločnosti Coface a uznanie vysokej úrovne služieb poskytovaných našim klientom. Uznáva tiež agilitu a odolnosť spoločnosti Coface, ako aj kvalitu riadenia rizík, ktoré sú základom našej kultúry a odbornosti. Spoločnosť Coface je na dobrej ceste k naplneniu svojho strategického plánu „Build to Lead“ a aktívne pripravuje ďalšiu kapitolu, ktorá bude predstavená 5. marca 2024," skonštatoval riaditeľ Coface pre financie a riziká Phalla Gervais.

Ako tiež v rozhodnutí zdôrazňuje ratingová agentúra, „stabilný výhľad odráža očakávania agentúry Moody's, že spoločnosť Coface si udrží ukazovateľ Solventnosť II nad 180 %, pomer finančnej páky pod 30 % a že skupina významne nezvýši svoj upisovací alebo majetkový rizikový apetít".

Stiahnuť túto tlačovú správu : Agentúra Moody's zlepšila rating spoločnosti Coface (233,81 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English