Novinky a publikácie
01. 12. 2022
Firemné novinky

Fitch potvrdila rating finančnej sily poisťovne Coface AA-

Fitch potvrdila rating finančnej sily poisťovne Coface AA-

Poisťovňa Coface vstúpi do ďalšieho roka 2023 so silným ratingom. Ten jej potvrdila ratingová agentúra Fitch na úrovni AA-. Výhľad zostáva stabilný. Agentúra Fitch tiež potvrdila dlhodobý rating možného zlyhania emitenta (IDR) spoločnosti Coface SA na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Nadnárodná spoločnosť Coface je globálnym lídrom v poistení firiem a manažovaní ich kreditného rizika.
Ratingové ohodnotenie odráža „veľmi silný profil a kapitalizáciu spoločnosti Coface, ako aj silnú ziskovosť v priebehu celého cyklu“. Stabilný výhľad odráža názor agentúry Fitch, že spoločnosť Coface si naďalej udržiava dostatočnú ratingovú rezervu na zvládnutie rastúceho rizika zlyhania podnikov v súčasnom recesívnom hospodárskom prostredí,“ skonštatoval na základe ohodnotenia generálny riaditeľ Coface Slovensko a Česká republika Ján Čarný.
Agentúra Fitch uznala „veľmi silnú, dobre zavedenú a diverzifikovanú franšíza spoločnosti Coface v globálnom sektore poistenia obchodných úverov“. Agentúra Fitch tiež zdôraznila, že "inflácia podporuje rast príjmov spoločnosti, ktoré sú založené na obrate klientov, a preto sú do veľkej miery viazané na infláciu".
Agentúra Fitch považuje finančnú výkonnosť spoločnosti Coface za silnú naprieč celým hospodárskym cyklom, podporenú ziskovosťou upisovania a efektívnym riadením rizík a zaistením.

Stiahnuť túto tlačovú správu : Fitch potvrdila rating finančnej sily poisťovne Coface AA- (480,70 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English