Novinky a publikácie
05. 08. 2019
Firemné novinky

Coface hlási rekordný polrok

Coface hlási rekordný polrok

Čistý zisk globálneho lídra v poistení pohľadávok firiem vzrástol o štvrtinu na 78,5 mil. eur.

 

Nadnárodná spoločnosť Coface, globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika, dosiahla za prvý polrok 25-percentný rast čistého zisku, čo je 78,5 milióna eur. Obrat za dané obdobie dosiahol 733 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 6,6 % pri konštantných menách. Na raste sa podľa spoločnosti pozitívne podieľali všetky regióny, kde má Coface zastúpenie, vrátane strednej a východnej Európy, kde obrat vzrástol medziročne o 6,6 percenta.

 

Prvá polovica roku 2019 potvrdzuje opodstatnenosť nášho strategického plánu Fit to Win. Opatrenia na riadenie rizík, ktoré sme zaviedli, prinášajú ovocie v kontexte spomaľujúceho sa hospodárskeho prostredia. Zaznamenali sme rast obratu o 6,6 %. Komerčná činnosť zaznamenala návrat k rastu v nových obchodoch,“ podotkol k výsledkom generálny riaditeľa Coface Xavier Durand.

 

Ako dodal, v druhom štvrťroku, počas ktorého globálny líder v poistení firiem zaznamenali najvyšší čistý príjem od spustenia plánu, spoločnosť úspešne integrovala aj slovinskú jednotku v poistení úverov SID-PKZ, ktorá začala pôsobiť pod novým názvom Coface PKZ.

Stiahnuť túto tlačovú správu : Coface hlási rekordný polrok (431,47 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English