Novinky a publikácie
27. 03. 2015
Firemné novinky

Coface, líder v poskytovaní obchodných informácií, už komerčne poisťuje aj firmy v Izraeli

Coface, líder v poskytovaní obchodných informácií, už komerčne poisťuje aj firmy v Izraeli
Miestne spoločnosti môžu ťažiť z odborných znalostí spoločnosti Coface v prevencii a ochrane úverového rizika.

V rámci expanzie na nové trhy spúšťa nadnárodná spoločnosť Coface poisťovanie úverového rizika pre firmy aj v Izraeli. Licenciu pôsobiť ako poisťovňa pohľadávok získala od miestnych regulačných orgánov. V krajine doteraz pôsobila cez najväčšiu tamojšiu spoločnosť BDI-Coface. 

Licencia umožňuje spoločnosti Coface rozšíriť a zároveň priamo poskytnúť riešenia poistenia pohľadávok izraelským spoločnostiam. Tie tak zároveň budú môcť využívať odborné znalosti spoločnosti Coface v oblasti prevencie a ochrany úverového rizika pre svoje obchodné transakcie, rovnako ako aj najväčšiu sieť medzinárodného úverového poistenia. Spoločnosť Coface má teraz dobré predpoklady, aby posilnila snahy izraelských firiem rásť a rozvíjať sa.

„Izraelské spoločnosti sa stali odborníkmi na zvládnutie výkyvov hospodárskeho cyklu a dnes majú z finančného hľadiska zdravú pozíciu. Coface hodnotí situáciu s platobnou schopnosťou firiem v krajine pozitívne,“konštatuje výkonný riaditeľ Coface Jean-Marc Pill. Ako dodáva,„na tomto vysoko potenciálnom trhu nám priama ponuka poistenia úverov umožní byť bližšie k našim klientom a poskytnúť im riešenia šité na mieru. Naše znalosti miestneho trhu, rozsiahla medzinárodná prítomnosť, inovatívna a pestrá škála produktov, vhodné distribučné kanály a obozretné riadenie rizík nám umožní prispieť k rozvoju tamojších izraelských spoločností, a to bez ohľadu na ich veľkosť."

Vlani Coface získala licenciu poskytovateľa poistenia pohľadávok  v Kolumbii (január 2014) a Maroku (december 2014). Skupina tiež otvorila obchodné kancelárie na Filipínach a Kazachstanu a podpísala obchodné partnerstvo v Srbsku.

Skupina Coface zvýšila v roku 2014 svoj konsolidovaný obrat o 1,6 % na 1,441 miliardy eur, v strednej Európe dokonca o 3 % na 113,3 milióna eur. V súčasnosti pôsobí priamo alebo nepriamo v 98 krajinách, jej 4 406 expertov zabezpečuje  transakcie 40 000 spoločností vo viac než 200 krajinách sveta.

Stiahnuť túto tlačovú správu : Coface, líder v poskytovaní obchodných informácií, už komerčne ... (144,69 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English