Novinky a publikácie
01. 12. 2016
Firemné novinky

Slovensko už pozná tohtoročné Diamanty slovenského biznisu

Slovensko už pozná tohtoročné Diamanty slovenského biznisu
Víťazmi súťaže najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností na Slovensku Diamanty slovenského biznisu za rok 2016 sa stali spoločnosti z IT, automotive a subdodávateľského sektora do stavebníctva a ťažby a spracovania dreva.

Slovensko už pozná najrýchlejšie rastúce malé a stredné spoločnosti, ktoré sú schopné nielen zvyšovať tržby, ale aj hodnotu spoločnosti a ktorých záujmom je najmä poskytovať kvalitné služby a tovar. Súťaž Diamanty slovenského biznisu už po ôsmy raz zorganizovala private equity Enterprise Investors  a spolu s mesačníkom Forbes a partnermi  - spoločnosťami Coface Slovakia, PwC a Slovenskej sporiteľni vyhlásila pre tento rok najrýchlejšie rastúce malé a stredné spoločnosti v štyroch regiónoch Slovenska – Východ, Stred, Západ a Bratislava.

Spolu tak tento rok ocenila 12 top firiem a jednu najinovatívnejšiu. Víťazom regiónu západného Slovenska sa stala spoločnosť Kolex, druhá priečka patrí spoločnosti Karovič a top trojkou je spoločnosť  c2i, ktorá je zároveň najinovatívnejšou SME firmou tohto roka. Na strednom Slovensku patrí najvyššie ocenenie spoločnosti Doprava a služby K&T, pred Forest Wood Slovakia a MH-Sped. Najrýchlejšie rastúcou malou a strednou spoločnosťou na východe Slovenska je firma Eltra pred spoločnosťami Norwit Slovakia a Commerc Service.  Napokon v regióne Bratislava si  prvenstvo odniesla spoločnosť Anasoft, dvojkou je spoločnosť Hollen a tretia priečka patrí firme I.S.D.D. plus.

„Tohtoročný rebríček a aj víťazi zodpovedajú štruktúre a dynamike rastu sektorov, ktorým sa momentálne darí na Slovensku. Je to najmä IT, automotive a subdodávateľský sektor do stavebníctva a ťažby a spracovania dreva, kde najmä stavebníctvo, silne podporované eurofondmi zažíva boom,“ zhodnotil k oceneniu country manažér Coface Slovakia Juraj Janči. Coface je globálnym lídrom v poisťovaní pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika a v rámci súťaže je spoločnosť každoročne odborným partnerom.

Ako počas oceňovania podotkol aj konateľ Enterprice Investors Ivan Jakúbek, úspechy v ekonomike by neexistovali bez podnikateľských ambícií a talentov, sústredených najmä v malých a stredne veľkých firmách. „Fakt, že práve oni sú hnacím motorom inovácií a zároveň tvorcom pracovných príležitostí nás priviedol k myšlienke tejto  súťaže,“ skonštatoval Ivan Jakúbek.

„Víťazné firmy potvrdili, že sa vieme presadiť v špecifických odvetviach. A to najmä v IT a vývoj v rámci automotive, kde slovenské firmy v EÚ a USA dokazujú, že majú čo ponúknuť a vedia ako sa presadiť,“ podotkol Juraj Janči. Coface podľa neho bude naďalej podporovať SME na Slovensku s domácim kapitálom. „Verím, že budeme ich partnerom pri ďalšom rozvoji, či už priamo prostredníctvom ponuky poistenia pohľadávok, obchodných informácii, inkasa pohľadávok, alebo nepriamo formou Diamantov slovenského biznisu,“ dodal.

 
Víťazi Diamanty slovenského biznisu 2016
Región Bratislava
 1. 1.    Anasoft APR, s.r.o
 2. 2.    Hollen, s.r.o.
 3. 3.    I.S.D.D. plus, s.r.o.
 4.  
Región Západ
 1. 1.    Kolex, s.r.o.
 2. 2.    Karovič, s.r.o.
 3. 3.    c2i, s.r.o.
 4.  
Región Stred
 1. 1.    Doprava a služby K&T, s.r.o.
 2. 2.    Forest Wood Slovakia, s.r.o.
 3. 3.    MH-Sped, s.r.o.
 4.  
Región Východ           
 1. 1.    Eltra, s.r.o.
 2. 2.    Norwit Slovakia, s.r.o.
 3. 3.    Commerc Service, s.r.o.
Stiahnuť túto tlačovú správu : Slovensko už pozná tohtoročné Diamanty slovenského biznisu (123,74 kB)
Nahor
 • Slovak
 • English