Novinky a publikácie
16. 08. 2022
Firemné novinky

Coface Slovenská republika a Česko sa posilňuje

Coface Slovenská republika a Česko sa posilňuje

Spoločnosť Coface Slovenská republika a Česko oznámila zmeny na vedúcich postoch. Nadnárodná spoločnosť Coface je globálnym lídrom v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika.

 

 

 

 

 

Roman Halaša

halasa

Novým obchodným riaditeľom sa od 1. augusta stáva Roman Halaša, ktorý má dlhoročné skúsenosti z trhu poistenia pohľadávok. Pred nástupom do Coface pracoval 5 rokov v spoločnosti Euler Hermes (Allianz Trade) na úseku upisovania rizík. V Coface pracuje Roman Halaša už takmer 15 rokov. Naposledy ako riaditeľ pre upisovanie rizík, pričom predtým pracoval aj na úseku predaja, kde zodpovedal za starostlivosť o klientov.

 

 

 

Martin Procházka

prochazka

Novým vedúcim Oddelenia Risk Underwriting (upisovanie rizík) Coface Slovenská republika a Česko sa stáva Martin Procházka. V Coface pracuje už takmer desať rokov, začínal v spoločnosti ešte počas štúdia na vysokej škole. Spočiatku na pozícii rešeršera obchodných informácií, následne prešiel na pozíciu junior analytika na oddelení EIC (hodnotenie kreditného rizika), ktoré od roku 2018 aj viedol.

 

 

 

Miroslav Kňažko

knazko

Treťou posilou Coface Slovenská republika a Česko zvnútra je menovanie Miroslava Kňažka za šéfa Oddelenia EIC (hodnotenie kreditného rizika), kde strieda Martina Procházku. Miroslav Kňažko pracuje v Coface už 6 rokov. Pred organizačným spojením českej a slovenskej pobočky zastával funkciu šéfa EIC na Slovensku. Pred pôsobením v spoločnosti Coface pracoval ako analytik v Moody´s Investors Service a vo finančnej inštitúcii Sberbank Europe.

Stiahnuť túto tlačovú správu : Coface Slovenská republika a Česko sa posilňuje (497,72 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English