Služby klientom

Služby klientom

Spojenie viacerých oblastí podnikania za účelom ochrany proti neuhradeným faktúram

Hlavným poslaním spoločnosti Coface je poisťovanie firiem - od malých a stredne veľkých podnikov až po nadnárodné spoločnosti - proti neplateniu faktúr, ktoré by mohlo ohroziť ich činnosť. Navrhli sme tak celú škálu riešení poistenia pohľadávok, spĺňajúcich 3 najdôležitejšie požiadavky, ktoré firmy vyjadrujú najmä v súvislosti s vývozom: poistenie ich pohľadávok, krytie rizík šité na mieru ich podnikania a vyhodnocovanie trhov .
 
Táto ochrana "made by Coface" je založená na výkonnom preventívnom systéme: naši experti po celom svete vykonávajú analýzy finančnej stability firiem a snažia sa predvídať oneskorené platby. Vďaka tomuto nepretržitému skúmaniu sme schopní poskytnúť spätnú väzbu ohľadom celého zákazníckeho portfólia alebo jeho časti.
 
Naša hlboká znalosť odberateľov a trhov nám umožňuje ponúkať na mieru prispôsobené poradenstvo a služby, ako aj podniknúť rýchle kroky tam, kde sa riziko nezaplatenia faktúr stane skutočnosťou. Táto schopnosť rýchlej reakcie sa opiera o úzke väzby, ktoré máme s našimi zákazníkmi, a to vďaka našej prítomnosti v 67 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobíme od roku 1993. Spolupracujeme so špecializovanými maklérmi s celoštátnou či regionálnou pôsobnosťou. Máme k dispozícii špeciálne vyčlenený tím pre starostlivosť o kľúčových zákazníkov v Bratislave. Okrem poistenia pohľadávok ponúka Coface tiež poskytovanie obchodných informácií a služby súvisiace s vymáhaním obchodných pohľadávok .

Spojenie viacerých oblastí podnikania za účelom ochrany proti neuhradeným faktúram

Správy

Veľké, ale aj malé rozvíjajúce sa krajiny zažívajú silné turbulencie
30. 09. 2015

Coface zverejnil štvrťročnú aktualizáciu hodnotenia rizík krajín vo svete. Hoci celosvetovo sa rast obnovuje, jeho tempo v štvrtom štvrťroku nedosiahne viac ako 3 %. Konštatuje to v najnovšom hodnotení rizika krajín nadnárodná spoločnosť Coface, popredný líder v manažovaní kreditného rizika firiem. Vyspelým ekonomikám sa darí oveľa lepšie: Aktivita v USA v 2. štvrťroku výrazne vzrástla (predpoveď rastu v roku 2015 je 2,5%) jednak vďaka výdavkom spotrebiteľov, ako aj investíciám. V eurozóne (1,5%) tiež pokračuje postupné oživenie. Rast v rozvíjajúcich sa krajinách (prognóza rastu na tento rok je vo výške 3,5 % a v roku 2016 je to 4,2 %) však zatieňujú nízke ceny surovín, ako aj pokles výmenných kurzov voči doláru. V mnohých väčších rozvíjajúcich sa krajinách sa aktivita spomalila (Čína, Turecko, Južná Afrika) alebo dokonca padli do recesie (Rusko a v súčasnosti aj Brazília). Nedávny kolaps čínskej burzy a dopad na ceny surovín len podčiarkli tieto slabiny. Riziko v rozvíjajúcich sa krajinách si tak vyžaduje zvýšenú ostražitosť, varuje Coface.

Čítať viac
Visí čínsky tieň nad celou Áziou?
24. 09. 2015

Čína sa snaží nájsť spôsob, ako dosiahnuť zdravší a udržateľný rast. No pre jej ekonomiku to nie je úplne bezbolestné, rovnako ani pre jej susedov. Podľa odhadov nadnárodnej spoločnosti Coface, popredného lídra v manažovaní kreditného rizika firiem, je nepravdepodobné, že by rast v tomto roku prekročil 6,7 % a v nasledujúcom roku 6,2 %, v porovnaní s 13,4 % rastom, ktoré krajina dosahovala v období rokov 2006-2007. „Je to predovšetkým dôsledok toho, že firmám dochádzajú financie aj para pri doháňaní technologického procesu: niekoľko odvetví trpí nadmernou kapacitou a firemná zadlženosť je vysoká, čo ovplyvňuje aj investície. Sme svedkami posunu v čínskom ekonomickom modeli,“ konštatuje Coface. Ktoré ázijské krajiny teda budú prvými obeťami, ak nastane tvrdé pristátie? A ktorá z krajín regiónu sa bude tešiť najväčšej imunite?

Čítať viac
Všetky správy

Mapa krajín podľa rizika

Vyberte krajinu:

Vyberte krajinu:

Ekonomické štúdie
  • Slovak
  • English