Novinky a publikácie
20. 11. 2014
Firemné novinky

Na čele Coface Slovensko je Juraj Janči

Na čele Coface Slovensko je Juraj Janči
Jeden z najväčších globálnych hráčov v poistení pohľadávok Coface má na Slovensku nové vedenie. Generálnym riaditeľom sa stal Juraj Janči, novým obchodným riaditeľom je Dušan Pukač.

Nadnárodná poisťovňa pre riadenie kreditného rizika Coface má na Slovensku nové vedenie. Jej generálnym riaditeľom sa stalJuraj Janči.„Mojou ambíciou je posilniť postavenie spoločnosti Coface Slovensko na slovenskom trhu a ponúknuť klientom komplexnú starostlivosť o pohľadávky tak, aby sa mohli sústrediť na svoju činnosť a odbornosť, s využitím čo najširšieho portfólia činností a produktov, ktorými Coface Slovensko disponuje,“ hovorí Juraj Janči. S manažovaním kreditného rizika má 12-ročné skúsenosti. Pred nástupom za generálneho riaditeľa Coface Slovensko pôsobil v poisťovni Euler Hermes, kde prešiel viacerými manažérskymi postami vrátane najvyšších. Do jeho zodpovednosti patrilo riadenia kreditného rizika - od poistenia pohľadávok, ich správu až po ich vymáhanie. Z Euler Hermes postupne vybudoval lídra slovenského trhu. Janči vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, po jej absolvovaní pôsobil dva roky v Zipp Bratislava, kde mal na starosti oddelenie controllingu. Od roku 2001 bol v Allianz-Slovenskej poisťovni, ktorá vznikla v spolupráci s Hermes Kreditversicherungs v Hamburgu, až do roku 2004, kedy si Euler Hermes u nás otvoril priame zastúpenie.

Coface má na Slovensku aj nového obchodného riaditeľa. Stal sa nímDušan Pukač. Predtým pôsobil viac ako tri roky v štátnej EXIMBANKE SR, kde od januára 2014 viedol odbor poistenia obchodovateľného rizika. Jeho hlavnou úlohou bolo zavedenie a propagovanie online produktu pre poistenie malých a stredných podnikov a zmena chápania a úloh EXIMBANKY SR na slovenskom poistnom trhu. „V Coface sa budem snažiť využiť svoje predošlé skúsenosti a rád by som priniesol na slovenský poistný trh nové riešenia, ktoré sú úspešne využívané v okolitých krajinách.“ podotkol Dušan Pukač.

Stiahnuť túto tlačovú správu : Na čele Coface Slovensko je Juraj Janči (121,07 kB)
Nahor
  • Slovak
  • English