Novinky a publikácie

Novinky a publikácie

Novinky

Coface Barometer Q2 2021: Dvojrýchlostný svet

15. 07. 2021

18 mesiacov po začiatku pandémie je teraz prístup k očkovaniu hlavným faktorom, ktorý určuje tempo každodenného života ľudí a globálnej ekonomiky. Prognózy rastu HDP pre rok 2021 boli revidované smerom nahor (+5,6 %), čo je však predovšetkým dôsledkom pozitívnych prekvapení zo Spojených štátov. Tieto pozitívne vyhliadky na rast sa odrážajú v svetovom obchode: po minuloročnom poklese objemu o 5 % spoločnosť Coface predpovedá pre rok 2021 nárast o 11 %.

Čítať viac

Riziká a príležitosti práce na diaľku

30. 06. 2021

Z práce na diaľku sa behom pandémie Covid-19 stala nová norma. Počas odznievajúcej krízy by tento kultúrny posun mohol umožniť spoločnostiam so sídlom v rozvinutých krajinách zamestnávať zamestnancov na prácu na diaľku z rozvíjajúcich sa krajín, aby znížili svoje náklady na pracovnú silu.

Čítať viac

Británia žije futbalom aj frustráciou zo zvládania pandémie

23. 06. 2021

Coface: Krajina, ktorá hostí semifinále aj finále EURO2020, stále bojuje s poklesom HDP a nespokojnosťou obyvateľstva.

Čítať viac

Automotive bude s nedostatkom čipov bojovať do konca roka

11. 06. 2021

Coface: Pokiaľ sa výroba čipov nezladí s dopytom, bude ich nedostatok limitovať produkciu autosektora. Automobilky budú zrejme pristupovať k selektívnym odstávkam niektorých prevádzok.

Čítať viac

Politické riziká sú časovanou bombou

27. 05. 2021

Coface: Koronakríza síce načas odsunula do úzadia dopady Brexitu, vnútorné konflikty, sociálne nepokoje či zvýšený protekcionizmus, no riziká nezmizli. V Európe napätie významne porastie.

Čítať viac
Všetky správy
  • Slovak
  • English